VL Perspagina’s
VL Perspagina’s
  • Nieuws per provincie
    Terug

    Landelijk

    Zuid

    • Limburg
    • Zuid-Holland
    • Noord-Brabant

    Oost

    • Gelderland
    • Flevoland
    • Overijssel

    West

    • Noord-Holland
    • Utrecht
    • Zeeland

    Noord

    • Drenthe
    • Groningen
    • Friesland
  • Facts & Figures
    Terug

    Facts & Figures

  • Perscontact
    Terug

    Perscontact

SC Cambuur wint 30.000 euro met Voetbal Geeft Prijs voor Who’s the Hero 

< overzicht nieuwsartikelen

5 september 2023

Mooi nieuws voor SC Cambuur. Tijdens de Eredivisie Awards 2023 werd bekend gemaakt dat de eredivisieclub op de tweede plaats is geëindigd van de Voetbal Geeft Prijs. De prijs wordt jaarlijks uitgereikt aan de eredivisieclub met het meest vernieuwende en impactvolle maatschappelijk project. SC Cambuur ontving de prijs voor het project Who’s the Hero, waarmee zij wangedrag onder jongeren rondom het stadion tegen willen gaan. De eerste plaats ging naar FC Emmen. RKC Waalwijk eindigde op de derde plaats.

De jury, bestaande uit Humberto Tan (presentator), Geert Friebel (Hoofd marketing en partnerships VriendenLoterij) en Aletha Leidelmeijer (presentatrice ESPN), koos de winnende drie clubs uit de tien inzendingen. ‘SC Cambuur valt dit jaar wederom in de prijzen met een uniek project. Geweld in en rondom voetbalstadions is een actueel thema binnen het betaald voetbal. Met Who’s the Hero wordt er op een impactvolle en prikkelende manier gewerkt aan preventie van veiligheidsincidenten rondom wedstrijden. Bovendien is het concept makkelijk schaalbaar en kan een grote groep jongeren worden bereikt,’ aldus de jury.

Extra 15.000 euro 
De jury is onder de indruk van de kwaliteit van alle inzendingen dit jaar. Daarom ontvingen alle tien de eredivisieclubs die meedongen naar de Voetbal Geeft Prijs een extra bijdrage van 15.000 euro. Voor FC Emmen, SC Cambuur en RKC Waalwijk komt dit bedrag boven op de al gewonnen prijs. De VriendenLoterij stelt dit bedrag beschikbaar als stimulans voor eredivisieclubs om te blijven werken aan een gezonde, inclusieve en sterke samenleving.  

Genomineerde maatschappelijke projecten en eredivisieclubs 
De volledige lijst van genomineerde maatschappelijk projecten en eredivisieclubs voor de Voetbal Geeft Prijs 2022-2023, in willekeurige volgorde: 

  • RKC Waalwijk – KickIt: oprichting voetbalteam voor mensen in een rolstoel 
  • SC Cambuur – Who’s the hero: wangedrag onder jongeren rondom stadion tegengaan 
  • FC Utrecht – Feelee: mentale problemen bij jongeren tegengaan 
  • Vitesse – Virtual reality tegen pesten: pestgedrag onder jongeren verminderen 
  • Ajax – Ajax buddies: jongeren een beter beeld geven van kansen op de arbeidsmarkt 
  • FC Emmen – Check je ballen: bewustwording en bekendheid voor zaadbalkanker onder jonge mannen 
  • FC Twente – Digitaal scoren: laaggeletterdheid in regio Twente tegengaan 
  • FC Groningen – Meer en beter bewegen tour: bewegingsarmoede en overgewicht tegengaan 
  • N.E.C. Nijmegen – Elektrisch voetbal: opstarten voetbalcompetitie voor jongeren in rolstoel 
  • sc Heerenveen – sc Heerenveen activeert: helpen van statushouders door middel van taalcursussen en sportactiviteiten 

Over Voetbal Geeft 
Voetbal Geeft is een initiatief van de VriendenLoterij, in samenwerking met de Eredivisie CV en ESPN. Met deze competitie bieden zij alle achttien eredivisieclubs de kans om een vernieuwend maatschappelijk project te realiseren en zo bij te dragen aan een gezonde, inclusieve en sterke samenleving. Sinds 2005 is de VriendenLoterij maatschappelijk partner van de Eredivisie. Door mee te spelen met de VriendenLoterij steunen deelnemers maatschappelijke projecten en de jeugdopleiding van hun favoriete club met minimaal 40% van hun inleg. 

Fotocredits: Nathan Reinds

Gerelateerde artikelen

Jose en Jo uit Venlo winnen 25.000 euro bij de VriendenLoterij

Limburg Winaars

17 juni 2025

Een grote verrassing voor Jose en Jo uit Venlo! Zij hebben in de trekking van de VriendenLoterij een bedrag van 25.000 euro gewonnen. De gelukkige winnaars werden thuis verrast door VriendenLoterij-ambassadeur Jan Versteegh.

Lees meer

Wil uit Capelle aan den IJssel wint 100.000 euro bij de VriendenLoterij

Zuid-Holland Winaars

10 juni 2025

Een grote verrassing voor Wil uit Capelle aan den IJssel! Zij heeft een bedrag van 100.000 euro gewonnen bij de VriendenLoterij. De gelukkige winnaar werd thuis verrast door VriendenLoterij-ambassadeur Jan Versteegh.

Lees meer

John en Angelien uit Driebergen-Rijsenburg winnen 100.000 euro bij de VriendenLoterij

Utrecht Winaars

10 juni 2025

Wat een verrassing voor John en Angelien uit Driebergen-Rijsenburg! Zij hebben in de trekking van de VriendenLoterij een bedrag van 100.000 euro gewonnen. De gelukkige winnaars werden thuis verrast door VriendenLoterij-ambassadeur Jan Versteegh.

Lees meer

Meer nieuws

Alleen voor journalisten:

Tеl: 020 209 2050
Email: pers@vriendenloterij.nl

facebook Twitter
  • Deelnemersreglement
  • Disclaimer
  • Privacy Toegankelijkheid
  • Vergunning
© 2025 VriendenLoterij N.V. De vergunning voor de loterij is afgegeven door de Kansspelautoriteit onder kenmerk 300027/14481, d.d. 21/10/2021.

18+ Speel bewust